MENU

AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA
Zobacz wszystkie wydarzenia >

Wizyta Marszałek Elżbiety Polak w Dobiegniewie

10 sierpnia br. w Urzędzie Miejskim w Dobiegniewie odbyło się spotkanie marszałek Elżbiety Anny Polak z przedstawicielami gmin powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Spotkanie dotyczyło możliwości rozwoju gmin: Dobiegniew, Strzelce Krajeńskie, Drezdenko, Stare Kurowo i Zwierzyn. Jednym z wiodących tematów była infrastruktura drogowa. Przedstawiciele gmin prosili o wsparcie modernizacji dróg lokalnych oraz odcinków wojewódzkich przebiegających przez ich gminy. Rozmowy dotyczyły także promocji gospodarczej, wsparcia z funduszu Unii Europejskiej oraz inwestycji związanych z modernizacją obiektów kultury i dziedzictwa narodowego.
Głównym tematem poruszanym przez przedstawicieli naszej gminy była rozbudowa Muzeum Woldenberczyków. Burmistrz Dobiegniewa Leszek Waloch pytał o możliwość wsparcia modernizacji obiektu. Obecnie utrzymanie muzeum jest dla Dobiegniewa dość dużym wydatkiem. Prowadzone są prace, aby Muzeum Woldenberczyków stało się filią jednego z muzeów prowadzonych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Burmistrz Leszek Waloch zaproponował powstanie Lubuskiego Szlaku Miejsc Pamięci, na którym znalazłoby się dobiegniewskie muzeum. Marszałek zaproponowała ujęcie pomysłu w programie 100-lecia niepodległej Polski, a także wsparcie projektu ze środków krajowych.
Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak zachęcała także do współpracy z Centrum Obsługi Inwestorów, Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów oraz wydziałem przedsiębiorczości UMWL. Zaprosiła również uczestników spotkania do udziału w Polskim Kongresie Przedsiębiorczości, który odbędzie się w Zielonej Górze.
Marszałek odwiedziła także Muzeum Woldenberczyków, które w tym roku obchodzić będzie 30-lecie powstania.

Zapraszamy do galerii zdjęć ze spotkania.