MENU

AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA
Zobacz wszystkie wydarzenia >

Peregrynacja obrazu św Józefa

Diecezjalna peregrynacja obrazu św. Józefa z Sanktuarium w Kaliszu rozpoczęła się 8 marca 2019 roku pod hasłem: "Milczeć, walczyć, kochać" i potrwa do 31 maja 2019 roku.
Obraz  św. Józefa z sanktuarium w Kaliszu dotarł 30 marca do parafii pw. św. Józefa w Dobiegniewie.
Powitanie obrazu  św. Józefa w wizerunku kaliskim odbyło się o godz. 17:45, zaś o godzinie 18:00 nastąpiło uroczyste wniesienie obrazu i msza święta.
W uroczystości wzięli udział kapłani z dekanatu Strzeleckiego, władze gminy, poczty sztandarowe, strażacy oraz licznie zgromadzeni wierni. Mszy świętej przewodniczył ks. dr Rafał Mocny.
Patrona rodzin w Dobiegniewie przywitał Ksiądz Proboszcz Kan. Piotr Spychała wraz z Panią Burmistrz Dobiegniewa - Sylwią Łaźniewską, Sekretarzem Gminy panią Grażyną Gradowską i Przewodniczącym Rady Miejskiej w Dobiegniewie panem Markiem Kowalczykiem. Po uroczystym przywitaniu i złożeniu kwiatów rozpoczęła się msza święta w intencji parafii.  
Po Mszy świętej odśpiewano Akatyst do św. Józefa z chórem parafialnym oraz wiernymi. Kolejną częścią była katecheza o męskiej duchowości. Konferencje wygłosił ks. dr Rafał Mocny i  pan Adam Runiewicz. Na koniec odbyła się  adoracja Najświętszego Sakramentu  z błogosławieństwem dla wszystkich wiernych.
W niedzielę Laetare o godz. 8:30, 10:00 i 11:30 przy obrazie św. Józefa odprawione zostały w kościele pw. Chrystusa Króla w Dobiegniewie  msze święte z okolicznościowym kazaniem oraz  modlitwą zawierzenia parafii i rodzin świętemu  Józefowi.
Na zakończenie peregrynacji o godz. 14:30  przy  kościele pw. św. Józefa  odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia i pożegnano obraz  św. Józefa, który odjechał  do parafii pw. św. Józefa w Gorzowie.