MENU

AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA
Zobacz wszystkie wydarzenia >

MMTPN Saller Dobiegniew CUP trwa w najlepsze

Jubileuszowy 25 turniej rozpoczął się we wtorkowe popołudnie, tradycyjnie na placu im. pchor. T. Starca. W krótkim powitaniu uczestników i zaproszonych gości Przewodniczący  Rady Miejskiej w Dobiegniewie Marek  Kowalczyk nawiązał do inspiracji turnieju i Olimpiady Obozowej zorganizowanej przez polskich jeńców obozu Oflag IIC Woldenberg w 1944 r. Młodzi uczestnicy turnieju uczcili pamięć bohaterów poprzez złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem Czynu Żołnierskiego 1939-1945.
Barwny korowód uczestników, na czele z Wicemarszałkiem Województwa Lubuskiego Łukaszem Poryckim, Starostą Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego Bogusławem Kierusem, władzami samorządowymi oraz przedstawicielami środowisk sportowych ruszył ulicami miasta na Stadion Miejski przy ul. Leśnej. Na stadionie słowa powitania do wszystkich zebranych skierowała Burmistrz Dobiegniewa Sylwia Łaźniewska, a oficjalnego otwarcia XXV MMTPN Saller Dobiegniew CUP dokonał Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, który odczytał okolicznościowy list  Premiera Mateusza Morawieckiego skierowany do uczestników turnieju.
"Wierzę, że rozgrywki młodych piłkarzy, staną się dla wszystkich  kibicujących, inspiracją do częstszego uprawiania sportu. To niezmiernie ważne, gdyż kształtuje on nie tylko umiejętności fizyczne, ale też osobowość - hartuje ducha i jest miejscem kreowania naszego kapitału społecznego." - fragment listu Premiera Mateusza Morawieckiego do organizatorów   i uczestników  turnieju Dobiegniew CUP.
 
W tegorocznej edycji turnieju biorą udział 44 drużyny z Polski, Niemiec, Ukrainy  i Białorusi, dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat. Sportowe wydarzenie zakończy się 7 lipca br. meczami finałowymi i wręczeniem nagród.