MENU

AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA
Zobacz wszystkie wydarzenia >

Spotkanie seniorów oraz otwarcie klubu seniora w Ługach

Tego dnia około 80 osób w dostojnym wieku zebrało się w świetlicy wiejskiej w Ługach aby wspólnie cieszyć się wspaniałą atmosferą i dzielić się dobrym humorem. W grupie seniorów gościliśmy nie tylko mieszkańców naszej gminy ale również 25 osób – przedstawicieli niemieckiego partnera Gminy Dobiegniew – Amt Golzow. Czas spędzony we wspólnym gronie sprzyjał nawiązywaniu nowych kontaktów, wymianie doświadczeń pomiędzy seniorami z Gminy Dobiegniew oraz Gminy Golzow, a także stanowił okazję do aktywnego wypoczynku jak i zaprezentowania swoich umiejętności, pasji i zainteresowań.
Po oficjalnym powitaniu  przybyłych gości przez Burmistrz Dobiegniewa Sylwię Łaźniewską, na ługowskiej scenie, rozbrzmiały dźwięki gitary.  Wystąpiły lokalne zespoły: „Pogodni”, „Radęcinianki” oraz „Senioryści" przy akompaniamencie niezastąpionego Pana Bogdana Siwca. Po części artystycznej przyszedł czas na degustację potraw oraz produktów regionalnych. Każdy mógł przypomnieć sobie zapach i smak wiejskiego chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem, wędzonych ryb od lokalnych rybaków.  Atrakcją dla wszystkich zebranych był  pokaz gimnastyczny seniorów z Dobiegniewa przygotowany przez Panią Barbarę Grzebyk oraz pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu młodzieżowej pary tanecznej ze szkoły tańca „ Fan Dance” Anny i Grzegorza Depty.
Kolejnym ważnym wydarzeniem tego dnia, które miało miejsce również w świetlicy wiejskiej w Ługach było otwarcie Klubu „Senior +”. Uroczystość rozpoczęła się od przecięcia wstęgi, którą dokonali w składzie: Burmistrz Dobiegniewa Sylwia Łaźniewska, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Starosta Strzelecko – Drezdenecki Bogusław Kierus, Przewodniczący Rady Miejskiej w Dobiegniewie Marek Kowalczyk  oraz Sołtys Ługów Anna Wojtaszek. Po oficjalnym przecięciu wstęgi  ks. Maciej Bagdziński proboszcz parafii z Radęcina  wraz z ks. Arturem Grabanem proboszczem parafii prawosławnej w Ługach dokonali  poświęcenia sali. W otwarciu  uczestniczyli zaproszeni goście: Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Marek Surmacz,  radni Rady Miejskiej oraz dyrektorzy i kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych.
W późnych godzinach popołudniowych, po smacznym obiedzie przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Ługów, zaproszono gości do wspólnej zabawy tanecznej na parkiecie ługowskiej świetlicy. Paniom z Ługów należą się zasłużone, gorące podziękowania za ogromny wkład pracy włożony w pomoc przy organizacji spotkania seniorów. Mamy nadzieję że pyszne potrawy, miła atmosfera spotkania oraz wspaniała muzyka sprawią, że seniorzy mile będą wspominać spędzony czas i zechcą uczestniczyć w spotkaniu za rok.  Cieszymy się, że tego typu spotkania dają możliwość zaprezentowania się seniorom jako grupy niezwykle aktywnej, otwartej i mającej nadal niebywałe poczucie humoru.