MENU

AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA
Zobacz wszystkie wydarzenia >

Wizyta w schronisku w Młodolinie

            27 sierpnia 2020 roku Sekretarz Gminy Grażyna Gradowska i inspektor do spraw ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim w Dobiegniewie Małgorzata Kuzioła odwiedziły schronisko dla bezdomnych zwierząt w Młodolinie, przywożąc upominki w postaci karmy dla zwierząt i ręczników. Schronisko prowadzone jest przez Madolin Group Sp. z o.o. To miejsce, gdzie od trzech lat każdy niechciany pies i kot znajdują ciepły kąt i pełną miskę. Na chwilę obecną przebywają tam 163 zwierzęta z różnych gmin, w tym z gminy Dobiegniew 37 zwierząt (27 psów i 10 kotów). Każde zwierzę ma swoje imię, dobre warunki sanitarne, opiekę weterynaryjną i co najważniejsze możliwość adopcji i znalezienia nowego domu. Od początku współpracy ze schroniskiem 99 zwierząt z gminy Dobiegniew znalazło nowych właścicieli.
           W schronisku spędziłyśmy miłe chwile, towarzysząc opiekunom w codziennych czynnościach. Właściciele zapoznali nas z pracą w schronisku, oprowadzili po całym terenie, podzielili się sukcesami i troskami. Nie zabrakło też czasu na głaskanie i chwilę zabawy, która sprawiła zwierzętom dużo frajdy.
Przekonałyśmy się, że pomimo przykrych, a często traumatycznych doświadczeń zwierzęta są przyjacielsko nastawione do ludzi, chętnie z nimi przebywają i na pewno bardzo potrzebują pomocy i towarzystwa człowieka.
         Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia strony www.dobiegniew.pl - Zakładka Przygarnij mnie lub bezpośrednio na http://schronisko.mlodolino.pl/schronisko-zwierzeta/schronisko-dobiegniew. Być może właśnie tu jest szansa na znalezienie swojego czworonożnego przyjaciela.

 
          .