MENU

AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA
Zobacz wszystkie wydarzenia >

IZOLATORIUM GOŚCIM

Szanowni Państwo, informujemy iż ZARZĄDZENIEM WOJEWODY LUBUSKIEGO z dnia 2 listopada 2020 r. w sprawie wykazu obiektów przeznaczonych dla utworzenia izolatorium na terenie województwa lubuskiego, Ośrodek Rehabilitacyjno – Wypoczynkowy im. prof. W Degi w Gościmiu, Gościm 89, 66-530 Drezdenko, znajdujący się na ternie powiatu strzelecko-drezdeneckiego, od początku listopada br. funkcjonuje tymczasowo jako izolatorium.
Całodobową opiekę nad pacjentami w izolatorium sprawuje pielęgniarka i lekarz. W sytuacji pogorszenia się stanu zdrowia pacjent kierowany jest do szpitala. Skierowanie do izolatorium wystawia lekarz rodzinny, szpital lub stacja sanitarno-epidemiologiczna.
Osoby zakażone COVID-19, przechodzące chorobę bezobjawowo lub skąpoobjawowo mogą zgłosić się do izolatorium, nie narażając innych osób z najbliższego otoczenia na zakażenie. Pobyt w izolatorium finansowany jest przez NFZ i trwa 13 dni. Do dyspozycji są pokoje jedno i dwuosobowe z własnym węzłem sanitarnym. W każdym pokoju TV i czajnik. Trzy posiłki dziennie dostarczane pacjentom do pokoju. W razie potrzeby rodzina może dostarczać kuracjuszowi różne potrzebne rzeczy.
Pacjenci skierowani do izolatorium proszeni są o wcześniejszy kontakt pod numerem telefonu 95 762 42 93