MENU

AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA
Zobacz wszystkie wydarzenia >

Apel na mroźne dni – nie bądźmy obojętni

Zima to szczególnie trudny okres dla osób bezdomnych i pozbawionych opieki. Jednak wielu z nich, pomimo świadomości zagrożeń, nie zmienia trybu swojego życia i nie chce w tym czasie skorzystać z pomocy stosownych instytucji, wspierających osoby bez dachu nad głową. Nie bądźmy obojętni na ich los.
Bądźmy czujni na sytuację osób bezdomnych, starszych, niepełnosprawnych, a także samotnych, którzy mogą  potrzebować wsparcia. Znaczne spadki temperatur mogą być dla nich dużym zagrożeniem.
W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 – sytuacja tych osób jest wyjątkowo trudna.  
Widzisz osobę, która szuka ciepła i schronienia na klatce schodowej, w okolicy dworca, błąka się po parku, ogródkach działkowych, węzłach ciepłowniczych, przystankach? Widzisz bezdomnego lub osobę zdezorientowaną na ulicy, w innym mroźnym miejscu – nie bądź obojętny!
Reaguj -  Nasza wrażliwość może uratować czyjeś życie!
  • zgłoś sprawę do najbliższego Ośrodka Pomocy Społecznej,
  • lub zadzwoń na tel. alarmowy 112.
 
Dzwoniąc na bezpłatny numer infolinii 800 109 160 możesz uzyskać informacje o placówkach dla osób bezdomnych, które oferują miejsca noclegowe i ciepłe posiłki. Możesz też przekazywać informacje dot. osób, których życie i zdrowie jest zagrożone ze względu na warunki atmosferyczne.
W załączeniu Informacja o funkcjonujących na terenie woj. lubuskiego placówkach dla osób potrzebujących schronienia:
placówki dla osób bezdomnych 2020 na 2021
 


 11022021.pdf      Placówki pomocy dla osób bezdomnych