MENU

AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA
Zobacz wszystkie wydarzenia >
« <  ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ...  > »

Informacja

Komisja Wojewody Lubuskiego do oszacowania zakresu i wysokości szkód w rolnictwie spowodowanych przez suszę, informuje iż na terenie gminy Dobiegniew system Monitoringu Suszy Rolniczej Puławy w okresie raportowania 09 ogłosił do szacowania rośliny: ziemniak, strączkowe, krzewy owocowe. Natomiast na terenie miasta Dobiegniew: krzewy owocowe. Dodatkowo można szacować użytki zielone na słabych glebach V i VI kl.

Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do Urzędu Miejskiego w Dobiegniewie pokój 29.


ZUS na trasie „Lata z Radiem” zawita do Drezdenka 29.08.2015 r. – to już ostatni piknikowy weekend!

Heraklit mówił, że: „Wiedza jest drugim słońcem dla tych, którzy ją posiadają”. Czy w Drezdenku zaświeci słońce? - pewności nie ma. Pewne jest jednak, że ZUS przybliży chętnym „słońce wiedzy” o ubezpieczeniach społecznych w czasie pikniku „Lata z Radiem”!

Koncert LATO Z RADIEM

Serdecznie zapraszamy na KONCERT LATA Z RADIEM, który odbędzie się w dniu 29 sierpnia 2015 r. od godz. 16.00 w Drezdenku na Stadionie Miejskim. Szczegóły w załączniku  poniżej.

Apel z prośbą o pomoc

POMOC DLA POSZKODOWANYCH W POŻARZE

Serdecznie zapraszamy do udziału w zintegrowanych wywiadach pogłębionych

Zintegrowane wywiady pogłębione (FGI – fokus group interview) to metoda badawcza polegająca na rozmowie, według przygotowanego wcześniej scenariusza, prowadzona przez moderatora, której celem jest poznanie opinii uczestników spotkania na wybrany temat. Grupa uczestników badania powinna liczyć od 6 do 12 osób.

Masz pomysł na projekt? Wprowadź go do LSR!

Dni Głuska 17-19 lipca

17 lipca 2015 roku odbyły się XX dni Głuska. Impreza trwała w dniach 17-19 lipca 2015 r. 

UWAGA!!! Barszcz Sosnowskiego

Z początkiem lata zaczęły się pojawiać skupiska barszczu Sosnowskiego. Barszcz Sosnowskiego jak powszechnie wiadomo jest silnie toksyczną oraz alergizującą rośliną. Chwast wydziela parzącą substancję, która może powodować zapalenie skóry oraz błon śluzowych. Jego parzące działanie nasila się podczas słonecznej pogody, wysokiej temperatury oraz dużej wilgotności powietrza.

UWAGA Rolnicy!

W związku z wystąpieniem strat w uprawach spowodowanych suszą, istnieje możliwość składania wniosków o oszacowanie szkód w gospodarstwie rolnym z tytułu niekorzystnego zjawiska atmosferycznego.

Zakończenie Dobiegniew CUP 2015

Zapraszamy do galerii zdjęć z ceremonii wręczenia nagród MMTPN Dobiegniew CUP 2015.

Dzień otwarty Rodzinnego Ogrodu Podmiejskiego

Rodzinny Ogród Działkowy „Podmiejski” w Dobiegniewie zaprasza na dzień otwarty ogrodu w dniu 25.07.2015 r. w godzinach od 800–1100 i od 1600-1900 w celu zaprezentowania wolnych działek, które można pozyskać.
« <  ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ...  > »