MENU

AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA
Zobacz wszystkie wydarzenia >
« <  ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ...  > »

Otwarcie wystawy "Igrzyska za drutami"

W dniu 27.05.2015 r. w siedzibie Sejmu RP w Warszawie miało miejsce otwarcie czasowej wystawy pamiątek i eksponatów prezentujących ideę sportu i ducha olimpijskiego w obozach jenieckich w czasie II Wojny Światowej. Wystawa została przygotowana przez Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, a wśród zgromadzonych muzealiów znalazły się pamiątki z obozowej Olimpiady, która odbyła się w obozie Oflag II C Woldenberg w 1944 roku przekazane przez Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie. Wystawę uroczyście otworzył Marszałek Sejmu Radosław Sikorski. W otwarciu wystawy wzięła również udział delegacja Gminy Dobiegniew.

Zapraszamy do galerii zdjęć.


III Plener Malarski w Dobiegniewie

W dniach 15.05.-25.05.2015 r.
na terenie Gminy Dobiegniew
odbyła się III edycja Pleneru Malarskiego pn. "Piękno Ziemi Dobiegniewskiej".

III Powiatowy Dzień Strażaka i Ludzi Lasu

Zainteresowanych zapraszamy do galerii zdjęć z III-go Powiatowego Dnia Strażaka i Ludzi Lasu,  który odbył się 9 maja 2015 r. w Dobiegniewie.

Uczymy się ratować las

Nadleśnictwo Głusko zorganizowało ćwiczenia gaśnicze. Wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej i Komendą Powiatową Policji w Strzelcach Krajeńskich, w dniu 17.04.2015 r., Nadleśnictwo Głusko przeprowadziło ćwiczenia taktyczno-bojowe...

Piknik "Smaki Pojezierza- V Regionalny Dzień Rybaka"

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka "Pojezierze Dobiegniewskie"  zaprasza w dniu 16.05.2015r. w miejscowości Stare Kurowo na piknik pn. "Smaki Pojezierza- V Regionalny Dzień Rybaka" w ramach środka 4.2 "Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej na rok 2014 i 2015".

Szczegóły spotkania na plakacie zamieszczonym poniżej.

Serdecznie zapraszamy


XIII Konkurs Recytatorski Poezji Oflagu II C Woldenberg

6 marca 2015 r. w Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie odbył się XIII Konkurs Recytatorski Poezji Oflagu II C Woldenberg. Ideą konkursu jest popularyzacja poezji obozowej powstałej w czasie niewoli, odkrywanie talentów wśród dzieci i młodzieży promowanie Dobiegniewa i Muzeum Woldenberczyków

70 rocznica wyzwolenia Dobiegniewa

Dnia 29 stycznia 2015 r. mija 70 lat od wyzwolenia jenieckiego obozu Oflag II C Woldenberg i zdobycia Dobiegniewa. Oflag II C Woldenberg funkcjonował na terenie Dobiegniewa w czasie drugiej wojny światowej jako obóz dla oficerów Polski, jego najwyższy stan osobowy w historii  to 6.740 jeńców. Dnia 25 stycznia 1945 roku Niemcy rozpoczęli ewakuację obozu.

Informacja Powiatowego Centrum Zdrowia w Szpitalu Powiatowym w Drezdenku

Powiatowe Centrum Zdrowia Szpitala Powiatowego w Drezdenku informuje o otwarciu Poradni Onkologicznej. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami zawartymi w załączniku.

Podsumowanie 23 FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł do historii. Jak zwykle okazaliście wielkie orkiestrowe serca. Pomimo wietrznej i deszczowej pogody 53 wolontariuszy wytrwale kwestowało na ulicach miasta i w okolicznych wioskach. Od godz. 11.30 pięć drużyn rywalizowało w turnieju piłki nożnej zorganizowanym przez klub sportowy „Błękitni Dobiegniew”, a strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobiegniewa i Mierzęcina wozili wszystkich chętnych wozami strażackimi.

Program usuwania azbestu w gminach - nabór wniosków na rok 2015

W związku z ogłoszonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze naborem wniosków o dofinansowanie działań związanych z usuwaniem azbestu w 2015 roku, Urząd Miejski w Dobiegniewie informuje,
« <  ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ...  > »