MENU

AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA
Zobacz wszystkie wydarzenia >
« <  ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ...  > »

Otwarcie ulic Krasickiego i Wileńskiej

W środę 5 października 2011 roku miało miejsce uroczyste otwarcie zmodernizowanych ulic Krasickiego i Wileńskiej. Remont wykonano w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Symbolicznego przecięcia wstęgi, dokonała Wojewoda Lubuski Helena Hatka wraz z Burmistrzem Dobiegniewa Leszkiem Walochem oraz przedstawicielami Rady Miejskiej, mieszkańcami i wykonawcą inwestycji.


NABÓR WNIOSKÓW w LGR

Informujemy, że w dniach 20.10.2011 r. - 21.11.2011 r. trwać będzie II runda konkursowa dla wniosków ubiegających się o dofinansowanie w ramach PO RYBY „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z szerszą informacją w załaczeniu. 

Szkolenie dla beneficjentów LGR

Lokalna Grupa Rybacka "Pojezierze Dobiegniewskie" zaprasza w dniu 03.10.2011r. na bezpłatne szkolenie wszystkich zainteresowanych pozyskaniem środków z PO Ryby, które odbędzie się w siedzibie Biura LGR przy ul. Mickiewicza 7, w Dobiegniewie.

W terminie od 20 października do 21 listopada 2011r.  beneficjenci poraz kolejny, będą mogli składać wnioski na dofinansowanie swoich przedsięwzięć.

Wizyta Rektora PWSZ prof. Elżbiety Skorupskiej-Raczyńskiej w Dobiegniewie

W poniedziałek, 19 września br. w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie Burmistrza Dobiegniewa Leszka Walocha z władzami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wlkp.

UWAGA OGŁOSZONY NABÓR WNIOSKÓW

Zarząd Województwa Lubuskiego na wniosek Stowarzyszenia "LGD Działaj z Nami" informuje o możliwości składania za pośrednictwem Stowarzyszenia "LGD Działaj z Nami" wniosków o przyznanie pomocy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, oś 4 LEADER. WIĘCEJ W ZAKŁADCE STOWARZYSZENIE LGD DZIAŁAJ Z NAMI.


Zakończono remont dróg Krasickiego i Wileńskiej

Jednym z najbardziej oczekiwanych działań samorządu jest poprawa infrastruktury zarówno drogowej jak i technicznej. Gmina Dobiegniew po raz kolejny z sukcesem aplikowała o środki w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2008-2011. Efekty tych działań od kilku dni można obserwować na ulicach Krasickiego i Wileńskiej, gdzie właśnie dokonano odbioru technicznego kolejnej dużej inwestycji drogowej w naszym mieście.

LUBUSKIE DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE

XIII Lubuskie Dożynki Wojewódzkie w odbyły się 11 września 2011 r. w Dąbrówce Wielkopolskiej. Delegacje mieszkańców z miejscowości Osiek i Słonów, swoją obecnością na imprezie wniosły istotny „dobiegniewski” akcent.

ŚWIĘTO PLACKA DROŻDŻOWEGO I OTWARCIE CENTRUM INTEGRACJI

Dnia 14 sierpnia 2011r. w miejscowości Radęcin odbyła się IV edycja Święta Placka Drożdżowego. Impreza połączona była z otwarciem nowo wybudowanego Centrum Integracji Społeczności Lokalnej. Obok oficjalnych uroczystości odbyła się również degustacja specjałów wykonanych z ciasta drożdżowego.

Czas wrócić do szkół!

Niestety, wakacje dobiegły końca. Z faktem tym zapewne najtrudniej pogodzić się uczniom. Nowy rok szkolny, dla niektórych z nich nowe szkoły i nowi nauczyciele, to wszystko już się rozpoczęło. Kolejne wakacje dopiero za 9 miesięcy. Tymczasem okres wielkich zmian w dobiegniewskim szkolnictwie już za nami. Szkoła Podstawowa zlokalizowana jest w całości przy ul. Gdańskiej, a przeniesione Gimnazjum tworzy wraz z Liceum Ogólnokształcącym i Szkołą Zawodową nowo utworzony Zespół Szkół przy ul. Poznańskiej.

Elektrorecykling powraca!

UWAGA !!! w dniu 9 września 2011r. na terenie Gminy Dobiegniew przeprowadzona zostanie  bezpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.


Zapraszamy do zapoznania się z plakatem.

« <  ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ...  > »