MENU

AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA
Zobacz wszystkie wydarzenia >
« <  ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ...  > »

Lokalna Grupa Rybacka „Pojezierze Dobiegniewskie'' już z umową!

Lokalna Grupa Rybacka „Pojezierze Dobiegniewskie” już z umową! 23 listopada b.r. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się uroczyste podpisanie umów o warunkach i sposobie realizacji Lokalnych Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich pomiędzy Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a wybranymi w konkursie lokalnymi grupami rybackimi z terenu województwa lubuskiego.

Trwają prace remontowe zabytkowej Baszty

Gmina Dobiegniew informuje, iż  niebawem zakończy się drugi, a zarazem ostatni etap prac remontowo – konserwatorskich zabytkowej Baszty Łupinowej wraz z czternastowiecznym fragmentem murów obronnych w Dobiegniewie przy ul. Zabytkowej, współfinansowany przez  Województwo Lubuskie  oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ze względu na wielką wartość historyczną zabytkowej Baszty podjęte zostały gruntowne  działania renowacyjne. Końcowy efekt prac będziemy mogli podziwiać już wkrótce.


Święto Edukacji Narodowej

W dniu 14.10.2010 r. w auli Zespołu Szkół przy ulicy Poznańskiej w Dobiegniewie obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwanym Dniem Nauczyciela. Podczas trwania uroczystości przedstawiciele władz samorządowych oraz dyrektorzy szkół wręczyli nauczycielom odznaczenia i wyróżnienia za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.  Po zakończeniu gali wręczenia nagród została odsłonięta tablica pamiątkowa, podsumowująca proces termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej w Dobiegniewie.

Zakończenie prac budowalnych w ramach projektu „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Gminie Dobiegniew”

Gmina Dobiegniew z sukcesem kończy realizację zadań w ramach projektów dofinansowanych ze środków unijnych, o które ubiegała się w konkursach przeprowadzanych w Lubuskim Regionalnym Programie Operacyjnym na lata 2007-2013. W dniu 30.09.2010 r. zakończono realizację projektu Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Gminie Dobiegniew”. Projekt realizowano 3 lata, a sama procedura konkursowa trwała około 1 roku.  W ramach działania 3.2 byliśmy jedną z pierwszych gmin w  województwie, która  podpisała  umowę  na  dofinansowanie. Dziś możemy z zadowoleniem przyglądać się estetycznym  i fukcjonalnym obiektom wyremontowanych szkół.


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

Utylizacja zużytego sprzętu elektronicznego

W dniu 11.09.2010r. przeprowadzona została dla mieszkańców Dobiegniewa oraz okolicznych sołectw bezpłatna zbiórka odpadów tzw. „elektrośmieci”. Elektrośmieci to zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Są nimi zużyte, przestarzałe lub zepsute pralki, lodówki, komputery, telefony, świetlówki i żarówki energooszczędne, telewizory, sprzęt audio, żelazka, telefony, wiertarki i inne podobne sprzęty zasilane na prąd lub na baterie.

Dożynki oraz XV Turniej Wsi w Osieku

W dniu 12 września w sołectwie Osiek odbyły się Dożynki oraz XV Turniej Wsi

Uroczyste otwarcie zmodernizowanej drogi powiatowej Osiek - Chomętowo

W dniu 27 sierpnia o godz. 13.00 w Osieku uroczyście został oddany do użytku zmodernizowany odcinek drogi powiatowej Osiek – Chomętowo     

V Mistrzowstwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym

W dniach 7 – 8 sierpnia jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobiegniewa wzięła udział w V Mistrzostwach Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym

Komunikat

        Organizator informuje wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w XV Turnieju Wsi oraz w Gminnym Święcie Plonów  w Osieku , o przeniesieniu tej imprezy  z dnia 22 sierpnia 2010 na 12 września 2010.

                                                                                                              Urząd Miejski,

                                                                                                           Sołectwo wsi Osiek


Zagospodarowanie plaży nad j. Wielgie w Dobiegniewie


Informacja na temat zagospodarowania plaży przy j. Wielgie.

« <  ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ...  > »