MENU

AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA
Zobacz wszystkie wydarzenia >
« <  ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57   > »

Półfinał Miss Polski

W dniach 8-14 czerwca Gmina Dobiegniew gościła 60 najpiękniejszych dziewcząt z całej Polski. Były to uczestniczki półfinałów Miss Polski i Miss Polski Nastolatek 2008. W swe iście królewskie progi, dziewczęta zaprosił Pałac Mierzęcin, gdzie przebywały do dnia gali półfinałowej. Przyszłe „Królowe piękności” gościły również nad jednym z dobiegniewskich jezior, mając szansę podziwiać piękno natury oraz czyste wody Jeziora Osiek, po którym pływały żaglówkami udostępnionymi przez klub „Panta Rhei”. Na koniec wyprawy, odpoczywając na słonecznej plaży mogły do woli korzystać z infrastruktury – wiaty, powstałej w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg III A Polska (Województwo Lubuskie) – Kraj Związkowy Brandenburgia. Organizatorem imprezy była zielonogórska Agencja Modelek Princess, a patronat honorowy nad wyborami objął Marszałek Województwa Lubuskiego Krzysztof Szymański.


Nowy wóz pożarniczy dla OSP Dobiegniew

W dniu św. Floriana, 4 maja 2008 r. został oficjalnie zaprezentowany nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy, zabudowany na podwoziu marki Renault. Jest to już drugie nowe auto (w przeciągu 2 lat), które znajduje się w posiadaniu naszej straży. Uroczystości na placu im. pchor. T. Starca, przy kościele parafialnym rozpoczęły się od prezentacji wyposażenia jednostek ratowniczo-gaśniczych i uroczystego poświęcenia nowego wozu przez proboszcza parafii ks. Piotra Spychałę.

Dzień Flagi i 3 Maja w Dobiegniewie

Uroczystości związane z obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczeły się od Mszy Świetej w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Chrystusa Króla w Dobiegniewie, w trakcie uroczystości głos zabrał Zastępca Burmistrza Tadeusz Bednarczuk, w swym przemówieniu podnosił wartości społeczne i patriotyczne jakie przyświecały twórcom dokumentu, zachęcał też obecnych do kultywowania tych zasad w dzisiejszych staraniach na rzecz państwa i naszej lokalnej społeczności. Po Mszy Świętej zgromadzeni na uroczystości udali się na Plac im. pchor. T. Starca gdzie delegacje władz i organizacji społecznych złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem Żołnierza Polskiego.

OBUDŹMY W NAS PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

Bezpłatne szkolenie z zakresu przedsiębiorczości i obsługi komputera.

Termin szkolenia w Dobiegniewie:
16-17 luty od godz. 9.00-16.00

Szkoła Podstawowa im. Źołnierzy Września - Woldenberczyków,
w Dobiegniewie, ul. Gdańska 8 z1.pdf      Załącznik nr 1

 z2.pdf      Załącznik nr 2

 z3.pdf      Załącznik nr 3 - oświadczenia autora

 z4.pdf      Załącznik nr 4 - regulamin konkursu

Wywiad z Burmistrzem Dobiegniewa

 Treść wywiadu z Burmistrzem Dobiegniewa Leszkiem Walochem.

Transgraniczna Koncepcja Turystyki

Informacja dla podmiotów powiązanych z sektorem turtystyki

"Jesienne pejzaże życia..."

JESIENNE PEJZAŻE ŻYCIA

Sobota
13 października 2007

O tym, że „jesień życia” może mienić się wszystkimi barwami ziemi przekonały się podczas sobotniego spotkania z seniorami zza Odry członkinie dwóch klubów seniora działających na terenie gminy Dobiegniew. powalczymy.jpg      o filharmonię

Dobiegniew Cup 2007 rozpoczęty !

To już XIII MMTPN Dobiegniew Cup
im. Kazimierza Górskiego

Rozpoczął się kolejny trzynasty Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej Dobiegniew Cup 2007
im. Kazimierza Górskiego.
W tegorocznej edycji turnieju udział weźmie 39 drużyn z Polski Ukrainy, Litwy, Białorusi i Niemiec.
Podczas trwania turnieju młodzi adepci futbolu rozegrają około 300 spotkań walcząc o miano najlepszych w swoich kategoriach wiekowych. 
Na zwycięzców tygodniowych zmagań piłkarskich czekają cenne nagrody, którymi są okazałe puchary oraz sprzęt sportowy.

"Spotkanie na Miedzy" - Dobiegniew 2007

W dniach 8-9 czerwca 2007 roku w Dobiegniewie odbyło się coroczne "Spotkanie na Miedzy" dwóch zaprzyjaźnionych powiatów Strzelecko-Drezdeneckiego i Czarnkowsko-Trzcianeckiego.W tegorocznym "Spotkaniu" wziął również udział partnerski niemiecki powiat Havelland oraz Gmina Golzow. Obszerniejsza relacja oraz galerie zdjęć z tej imprezy już wkrótce.

 

 

 

 

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu INTERREG III A Polska (Województwo Lubuskie) – Kraj Związkowy
Brandenburgia oraz z budżetu państwa.


Spotkanie Władz Samorządowych z Sołtysami i Członkami Rad Sołeckich

W dniu 23 maja odbyło się spotkanie Władz Samorządowych Gminy Dobiegniew  z Sołtysami, członkami Rad Sołeckich obecnej i minionej kadencji oraz Przewodniczącego i Członków Zarządu Osiedla Dobiegniewa. W spotkaniu także udział wzięli zaproszeni goście Z-ca Dyrektora Agencji Rynku Rolnego w Gorzowie Wlkp. Marian Dąbrowski oraz Kierownik Powiatowego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Strzelcach Kraj. Marek Oberda, którzy w swoich wystąpieniach przedstawili zakres, sposoby i możliwości pomocy przy realizacji programów pomocowych dla rolnictwa. Burmistrz Dobiegniewa Leszek Waloch wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Dobiegniewie Tomaszem Karpińskim podziękowali byłym Sołtysom i byłym członkom Rad Sołeckich za współpracę, a Sołtysom i Członkom Rad Sołeckich Wybranych na obecną kadencję życzyli dobrej współpracy. 


« <  ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57   > »