MENU

AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA
Zobacz wszystkie wydarzenia >
« <  ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ...  > »

Zbiórka zużytego sprzętu AGD i RTV

W dniu 21 kwietnia, przeprowadzona została na terenie  gminy Dobiegniew bezpłatna zbiórka odpadów (tzw. elektrośmieci). Akcja poprzedzona została rozwieszeniem plakatów, oraz informacją skierowaną do wspólnot mieszkaniowych i sołtysów poszczególnych wsi. Zbiórka została zorganizowana przez Urząd Miejski wspólnie z PUK  KOMUNALNI oraz  odbiorcą zgromadzonych odpadów (ZUO w Starym Kurowie). Miejsca na odpady zapełniły się bardzo szybko zużytym sprzętem (starymi lodówkami, telewizorami). Ze względu na duże zainteresowanie mieszkańców planowane są kolejne akcje tego typu, dzięki czemu odpady te zostaną bezpiecznie zutylizowane.


Wizyta pani Doroty Sumińskiej w Dobiegniewie

Autorka wielu publikacji o zwierzętach, lekarz weterynarii, specjalista chorób psów i kotów, behawiorysta zwierzęcy i ekolog z zamiłowania. Osoba prowadząca telewizyjne i radiowe programy o zwierzętach,  m.in.. „Zwierzenia na czterech łapach” oraz „Zwierzowiec”, 23 kwietnia, jako gość specjalny, uczestniczyła w Sesji Rady Miejskiej –  mowa oczywiście o Pani Dorocie Sumińskiej, która zafascynowana bogactwem fauny i flory oraz urokiem krajobrazu naszego regionu postanowiła, na specjalne zaproszenie Biura Funduszy Europejskich i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego, odwiedzić Dobiegniew by wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami świętować obchody „Dnia Ziemi”.


Wizyta Wojewody Lubuskiego w Dobiegniewie

W dniu 08 kwietnia 2009r. odbyła się wizytacja powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego z udziałem Pani Wojewody Heleny Hatki, wraz z przedstawicielami Służb Bezpieczeństwa i Dyrektorami Wydziałów Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Około godz. 14.00 delegacja Pani Wojewody wraz ze Starostami, Przewodniczącym Rady Powiatu i Zarządem przybyła do Domu Pomocy Społecznej w Dobiegniewie. W spotkaniu udział wzięli również Burmistrz Dobiegniewa oraz Wójt Starego Kurowa. Pani Wojewoda Helena Hatka podkreśliła urokliwe położenie naszej Gminy wśród lasów i jezior, również pozytywnie oceniła funkcjonowanie jednostki.


Remont drogi w miejscowości Ługi

W ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 -2011, od kwietnia br. realizowany jest remont drogi wewnętrznej w miejscowości Ługi. Obejmuje on swym zakresem przebudowę ponad 1100 m jezdni wraz z chodnikami i kanalizacją deszczową. Zmodernizowane zostaną trzy zjazdy z drogi gminnej na przebiegającą przez środek wsi drogę krajową, poprawi się bezpieczeństwo i komfort włączania się do ruchu pojazdów. Obecnie droga wewnętrzna nie ma trwałej nawierzchni,  wykonana jest częściowo z kamienia polnego. Zakończenie prac planowane jest na trzeci kwartał bieżącego roku, całkowite koszty wyniosą 1,3 mln zł.


Uwaga przedsiębiorcy, z dniem 31 marca 2009 roku zmieniają się zasady rejestracji działalności gospodarczej

Z dniem 31 marca 2009 r. weszła w życie znowelizowana Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2009 r. Nr 18, poz. 97), wprowadzająca między innymi zasadę "jednego okienka".

Ustawa zakłada, że osoby fizyczne zamierzające rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej  składają w Urzędzie Miasta/Gminy tzw. zintegrowany wniosek o wpis do wszystkich rejestrów prowadzonych przez urzędy zaangażowane w proces rejestracji – „EDG-1”.


Wizyta A. Przwoźnika w Muzeum Woldenberczyków

W dniu 28 marca 2009r. złożył wizytę w  Muzeum Woldenberczyków  Pan Andrzej Przewoźnik Sekretarz Generalny Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństawa wraz z pracownikami Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. W spotkaniu uczestniczył również Burmistrz Dobiegniewa Pan Leszek Waloch oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Dobiegniewie.
Tematem rozmów była sprawa remontu cmentarza jenieckiego przy Oflagu IIC Woldenberg, budowa Pomnika Woldenberczyka na Placu pchor. Tadeusza Starca oraz bieżące sprawy dotyczące funkcjonowania muzeum. Pan minister obiecał dofinansować planowane przez samorząd przedsięwzięcia.

Wielki bal księżniczek

02.02.2009 r. w świetlica przedszkola zamieniła się w prawdziwą salę balową rodem z bajkowej opowieści. Coroczny Bal Karnawałowy Przebierańców to jedna z tradycji Przedszkola Miejskiego w Dobiegniewie, w tym roku była o tyle ciekawsza gdyż przedszkolaki postanowiły nazwać edycję „Wielkim Balem Księżniczek Disneya”. Dzięki rodzicom, którzy przebrali swoje dzieci za różne postacie bajkowe bal ten okazał się świetnym pomysłem na udaną i radosną zabawę. Dzieci były zachwycone.

Nowy sprzęt w akcji….

Dobiegniewska jednostka Straży Pożarnej wzbogaciła się o sanie do ratownictwa na lodzie, zakup sprzętu o wartości 5 tys. Zł sfinansowano ze środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jak sprawnie przeprowadzić akcję ratunkową za pomocą nowego sprzętu udowodnili dobiegniewscy strażacy w trakcie ćwiczeń na jeziorze Osiek w dniu  17 stycznia br. Zadaniem było wyławianie poszkodowanych z wody po załamaniu się lodu.

XVII Finał WOŚP w Dobiegniewie

Po raz kolejny w Dobiegniewie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie nasi mieszkańcy nie zawiedli i hojnie wspomogli tegoroczny finał. Pieniądze zostaną przeznaczone na sprzęt niezbędny do wczesnego wykrywania chorób nowotworowych wśród najmłodszych pacjentów. W niedzielę 11 stycznia od godzin porannych swoją pracę wykonywało 30-tu wolontariuszy, zbierali pieniądze do specjalnie oznaczonych puszek. O godzinie 15 rozpoczął się koncert finałowy połaczony z licytacją i losowaniem losów, imprezę z temperamentem prowadziła Jolanta Pawlak Dyrektor Zespołu Szkół w Dobiegniewie.  Wśród ofiarowanych przedmiotów na licytacji najwieksze ceny osiąnęły dwie grafiki Mariusza Mączki, po zaciętej licytacji ofiarowano za nie 250 i 300 zł. Jedyną w Dobiegniewie orginalną koszulkę od Owsiaka, z logo orkiestry, sprzedano za 200 zł. Po raz kolejny pobity został rekord z poprzedniej edycji, konto orkiestry zasililiśmy kwotą 11.073 zł. Do zobaczenia za rok. Z orkiestrowym pozdrowieniem SIE MA!


XIII przegląd kolęd i pastorałek

Dnia 12 grudnia 2008 r., w Dobiegniewie w auli Zespołu Szkół odbył sie już XIII Przegląd Kolęd i Pastorałek Domów Pomocy Społecznej Województwa Lubuskiego. W imprezie organizowanej przez Dom Pomocy Społecznej w Dobiegniewie uczestniczyło 500 osób, w tym przedstawiciele 16 DPS-ów, kluby seniora oraz dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej w Dobiegniewie. Patronat nad Przeglądem objeli: Biskup Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej Stefan Regmunt, Wojewoda Lubuski Helena Hatka, Gazeta Lubuska i Radio Zachód.


« <  ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ...  > »