MENU

AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA
Zobacz wszystkie wydarzenia >
« <  ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59    

Uroczystość zasadzenia sadzonki Dębu Papieskiego

W dniu 14 maja 2006r. w miejscowości Głusko odbyła się uroczystość zasadzenia sadzonki Dębu Papieskiego.
Uroczystość, w której uczestniczyli przedstawiciele władz Gminy, pracownicy Nadleśnictwa Głusko, a także mieszkańcy Głuska i okolic poprowadził Ksiądz Proboszcz Parafii Radęcin Zdzisław Koch.
Sadzonka Dębu szypułkowego oznaczona numerem 306 wyhodowana została z żołędzi zebranych w 2003r. z najstarszego w Polsce Dębu Chrobry. Żołędzie te poświęcone zostały w dniu 28 kwietnia 2004r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II podczas wizyty Leśników Polskich w Watykanie. Następnie wyhodowane sadzonki Dębu przekazane zostały do wszystkich Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowoych w Polsce z tamtąd do poszczególnych nadleśnictw.
Pracownicy Nadleśnictwa Głusko, Ksiądz Proboszcz oraz mieszkańcy Głuska i okolic posadzili sadzonkę Dębu jako dowód ich miłości, wdzięczności i pamięci dla największego Syna polskiej ziemi Ojca Świętego Jana Pawła II.
Odsłonięto także pamiątkową tablice, upamiętniającą wizytę Ojca Świętego na ziemi gorzowskiej w czerwcu 1997r. Umieszczono na niej napis - słowa Jana Pawła II wypowiedziane podczas mszy świętej odprawianej w Gorzowie Wlkp.
"Dziękuję Bożej Opatrzności za spotkanie w Gorzowie. Wiele wspomnień łączy mnie z tą diecezją. Posiada ona piękną przyrodę, którą często mogłem podziwiać podczas moich wędrówek, zwłaszcza spływów kajakowych. Wspomnienia te zostały na zawsze w moim sercu i w modlitwie. Piękna jest ziemia gorzowska i winniście sobie cenić ten jej urok i nie pozwolić go niszczyć czy pomniejszać. Dziękuję tej ziemi za to, że była dla mnie gościnna i sedeczna."

Galeria zdjęć z uroczystości w dziele GALERIA


Święto Patrona Szkoły im. Żołnierzy Września - Woldenberczyków

W dniu 28.04.2006r. odbyły się obchody Święta Patrona Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Września-Woldenberczyków. W ramach obchodów odprawiona została uroczysta msza święta w Kościele p.w. Chrystusa Króla, po której odbył się apel na Placu im. pchor. Tadeusza Starca. Dzieci ze szkoły podstawowej w Dobiegniewie zaprezentowały krótki program artystyczno-recytatorski. Przedstawiciele Woldenberczyków, władz miasta i gminy oraz przedstawiciele mieszkańców Dobiegniewa złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy Września. Kulminacyjną częścią uroczystości było umieszczenie na sztandarze szkoły pamiątkowego gwoździa upamiętniającego jednego z Woldenberczyków kpt. Tadeusza Rajmunda Kaletę. Imprezą towarzyszącą obchodom Święta Patrona była IV Edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Oflagu IIC Woldenberg.

Galeria zdjęć z obchodów Święta Patrona w dziale GALERIA.

« <  ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59