MENU

AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA
Zobacz wszystkie wydarzenia >
« <  ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64   > »

Oficjalne otwarcie mostu na Kaczynce

27 sierpnia 2008 r. uroczyście otwarto nowo wybudowany most na rzece Kaczynce, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 160. Całość inwestycji kosztowała ok. 1,5mln zł i została sfinansowana ze środków Zarządu Dróg Wojewódzkich. Rozbiórka istniejącego i budowa nowego mostu rozpoczęła się 15 kwietnia i trwała do 30 lipca. Przy przecinaniu wstęgi uczestniczyli m. in. Wicewojewoda Lubuski Jan Świerepo, Dyrektor ZDW w Zielonej Górze Helena Włodarczyk, Burmistrz Dobiegniewa Leszek Waloch, wykonawca i projektant mostu.


Gminne święto plonów i XIII Turniej Wsi

Dnia 24 sierpnia odbyły się kolejne obchody Święta Plonów połączone z XIII Turniejem Wsi, zgodnie z tradycją gospodarzami byli zwycięzcy zeszłorocznej edycji zmagań turniejowych – mieszkańcy Słonowa. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Słonowie, następnie barwny korowód dożynkowy dotarł do placu przy świetlicy wiejskiej. Tutaj odbyły się prezentacje wieńców dożynkowych i zawody sportowe. Po kilku atrakcyjnych konkurencjach wyłoniono zwycięzcę, zawodnicy z Ługów okazali się najlepsi i to oni będą organizatorami  przyszłorocznych dożynek.


Łemkowska Watra w Ługach

W dniach 25 – 26 lipca odbyła się XVIII Watra Łemkowska w Ługach – jest to impreza plenerowa, na którą co roku przybywa około półtora tysiąca osób z kraju i zagranicy. W trakcie spotkania wystąpiła prawie cała krajowa czołówka artystów wykonujących folk łemkowski i kilka zespołów zagranicznych. W tym roku na scenie wystąpił m.in. zespól Akord z Ukrainy, Berkut z Olsztyna, miejscowe Ługowianki, Lemko Tower (Strzelce Kraj.) i wielu innych artystów zafascynowanych kulturą Łemkowską. Znakomita atmosfera, biesiadny charakter, ognisko, tańce i śpiewy do samego rana powodują, że połowie lipca do Ługów na Łemkowską Watrę przyjeżdża coraz więcej turystów.


Dobiegniew Cup 2008 "Już po raz czternasty"

XIV Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej Dobiegniew Cup 2008 zakończył się.
Przez tydzień na pięciu boiskach w Dobiegniewie rywalizowało ponad 1000 zawodników z 49 krajowych i zagranicznych drużyn, podzielonych na cztery kategorie wiekowe.
W turnieju oprócz drużyn z Polski zagrały drużyny z Niemiec, Litwy, Ukrainy i Białorusi.
(Wyniki i tabele pierwszego dnia turnieju:
www.dobiegniew.cup.pl)

Dni Głuska "Zlot rodzin turstycznych"

W dniach 17 – 20 lipca odbyła się kolejna edycja Dni Głuska „Zlot Rodzin Turystycznych” – jest to cykl imprez odbywających się co roku, w samym sercu Drawieńskiego Parku Narodowego. W ciągu trzech dni rodziny i nie tylko biorą udział w wielu ciekawych turniejach, grach, zabawach i konkursach m.in.: turniej bilardowy, tenisa stołowego, szachowy, quizy i konkurencje sprawnościowe. Organizatorzy przygotowali również spływ kajakowy rzeką Drawą oraz wiele innych wspaniałych atrakcji, program został tak zorganizowany aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.


Rekreacyjny festyn dla dzieci

1 lipca 2008 na plaży miejskiej nad jeziorem Osiek odbył się festyn dla dzieci i młodzieży.

Projekt "Od historii do współczesności"- Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Gmina Dobiegniew otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na projekt Budowa Centrum Integracji Społeczności Mniejszości Łemkowskiej "Od historii do współczesności" w miejscowości Ługi. Przyznane środki w wysokości 100.000 zł pochodzą z programu "Rozwój infrastruktury kultury i szkolnictwa artystycznego", którego jednym z zadań jest poprawa warunków funkcjonowania instytucji kultury na terenach z ograniczonym dostępem do dóbr i usług kulturalnych.

Półfinał Miss Polski

W dniach 8-14 czerwca Gmina Dobiegniew gościła 60 najpiękniejszych dziewcząt z całej Polski. Były to uczestniczki półfinałów Miss Polski i Miss Polski Nastolatek 2008. W swe iście królewskie progi, dziewczęta zaprosił Pałac Mierzęcin, gdzie przebywały do dnia gali półfinałowej. Przyszłe „Królowe piękności” gościły również nad jednym z dobiegniewskich jezior, mając szansę podziwiać piękno natury oraz czyste wody Jeziora Osiek, po którym pływały żaglówkami udostępnionymi przez klub „Panta Rhei”. Na koniec wyprawy, odpoczywając na słonecznej plaży mogły do woli korzystać z infrastruktury – wiaty, powstałej w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg III A Polska (Województwo Lubuskie) – Kraj Związkowy Brandenburgia. Organizatorem imprezy była zielonogórska Agencja Modelek Princess, a patronat honorowy nad wyborami objął Marszałek Województwa Lubuskiego Krzysztof Szymański.


Nowy wóz pożarniczy dla OSP Dobiegniew

W dniu św. Floriana, 4 maja 2008 r. został oficjalnie zaprezentowany nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy, zabudowany na podwoziu marki Renault. Jest to już drugie nowe auto (w przeciągu 2 lat), które znajduje się w posiadaniu naszej straży. Uroczystości na placu im. pchor. T. Starca, przy kościele parafialnym rozpoczęły się od prezentacji wyposażenia jednostek ratowniczo-gaśniczych i uroczystego poświęcenia nowego wozu przez proboszcza parafii ks. Piotra Spychałę.

Dzień Flagi i 3 Maja w Dobiegniewie

Uroczystości związane z obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczeły się od Mszy Świetej w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Chrystusa Króla w Dobiegniewie, w trakcie uroczystości głos zabrał Zastępca Burmistrza Tadeusz Bednarczuk, w swym przemówieniu podnosił wartości społeczne i patriotyczne jakie przyświecały twórcom dokumentu, zachęcał też obecnych do kultywowania tych zasad w dzisiejszych staraniach na rzecz państwa i naszej lokalnej społeczności. Po Mszy Świętej zgromadzeni na uroczystości udali się na Plac im. pchor. T. Starca gdzie delegacje władz i organizacji społecznych złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem Żołnierza Polskiego.

« <  ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64   > »