MENU

AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA
Zobacz wszystkie wydarzenia >
« <  ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64   > »

Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży

W dniach od 12 do 15 lipca odbędzie się Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży pn. "Poznajmy Naszych Sąsiadów". Jest to impreza która ma na celu integrację młodzieży z róznych krajów Europy. W tegorocznym spotkaniu uczestniczą goście z Polski, Niemiec, Ukrainy, Litwy i Białorusi. Spotkanie jest okazją do zawarcia nowych znajomości, przyjaźni oraz przyczynia się do przełamania barier i wzajemnych uprzedzeń.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG III A Polska ( Województwo Lubuskie ) Kraj Związkowy Brandenburgia. 


Noc Świętojańska w Słowinie

Jak co roku wśród licznych imprez sezonu wiosenno – letniego nie mogło zabraknąć imprezy pod nazwą „Noc Świętojańska”. Tego lata miłośnicy tej plenerowej imprezy odbywającej się rokrocznie nad jeziorem Słowin mogli spotkać się w sobotę 24 czerwca i wspólnie przywitac nadchodzące lato.

III Pikinik Klubów Seniora

I ZNÓW ZAKWITŁY JABŁONIE
W miejscowości Ługi jak co roku w pięknej scenerii i niesamowitej atmosferze zniecierpliwienia odbył się festyn pod nazwą
„I znów zakwitły jabłonie”.

Otwarcie Międzynarodowego Szlaku Kajakowego im. Jana Pawła II

W piątek 16 czerwca br. na Bindudze Pstrąg nad rzeką Drawą odbyła się uroczystość Otwarcia Międzynarodowego Szlaku Kajakowego im. Jana Pawła II oraz oznakowania miejsc biwakowych na rzece Drawie.
Szlakiem kajakowym na Drawie, jednym z najbardziej urokliwych w Polsce w latach 1955- 1967 pływał Karola Wojtyła – przyszły Papież Jan Paweł II.

W Słowinie zwyciężył Radęcin. XI Gminny Turniej Wsi

11 czerwca 2006 roku w Słowinie odbył się XI Gminny Turniej Wsi. Do rywalizacji zgłosiło się 9 drużyn ze wsi: Głusko, Grąsy, Lubiewko, Ostrowiec, Ługi, Radęcin, Starczewo, Słonów, Słowin. W tym roku turniejowe zmagania obejmowały siedem konkurencji sportowych oraz ocenę estetyki wsi. Zawodnicy mieli okazję sprawdzić się w sztafecie w workach i w kaloszach, w przeciąganiu liny, wspinaniu na pal, biegu zwycięstwa, rzucie snopkiem słomy, w biegu na nartach oraz w konkurencji zwanej „tratwa”.

 applicationform.doc      application form

 auditionrules.doc      audition rules

 violarepertoire.doc      viola repertoire

 violascores.pdf      viola scores

 violinrepertoire.doc      violin repertoire

 violinscores.pdf      violin scores

Wiatr łamał i wywracał drzewa

Kilka leżących na ulicach drzew, kilkadziesiąt gałęzi na drogach i chodnikach to efekt niedzielnej burzy z gradobiciem. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Od sobotniego poranka wiał porywisty wiatr, który w każdym momencie mógł spowodować szkody. Niedzielny padający deszcz, wiejący wiatr przeobraził się w burzę z gradobiciem i kilkuminutową nawałnice, która w efekcie spowodowała przewalenie dwóch drzew w centrum miasta i setki zrzuconych na chodniki i jezdnie gałęzi. Mało brakowało a przejeżdżający w tym momencie samochód zostałby przygnieciony przez lecącą z wielkim hukiem lipę.
Nie tylko w mieście ale w całej gminie widać efekty niedzielnej nawałnicy. Przewalone drzewo w Radęcinie, liczne porozrzucane gałęzie na odcinku Radęcin – Dobiegniew i Głusko-Stare Osieczno, zwalone drzewo w Chomętowie.
Na drodze krajowej nr E-22 w miejscowości Ługi i w pobliżu wsi Rolewice z powodu zwalonych drzew na pewien czas wstrzymano ruch. To tylko nieliczne przykłady efektów niedzielnej wichury. Na szczęście nikomu w trakcie nawałnicy nic się nie stało, a starty materialne nie są duże.


Awans zespołu Błękitnych Dobiegniew do IV ligi

Na dwie pozostające do rozegrania kolejki meczów piłkarskich Gorzowskiej klasy okręgowej Błękitni Dobiegniew zapewnili sobie awans do Lubuskiej IV ligi. Awans naszej drużyny stał się faktem po wygranym 0:1 wyjazdowym meczu w Lubniewicach z tamtejszą Lubniewiczanką.
Do końca rozgrywek pozostały jeszcze dwa mecze ale już dziś można pogratulowac zawodnikom i działaczom osiągnietego sukcesu i podziękowac za dawkę pozytywnych emocji jakie wzbudzały mecze dobiegniewskiej drużyny. Życzymy sukcesów i udanych występów w IV lidze.


Odszedł Kazimierz Górski

W Warszawie w wieku 85 lat zmarł Kazimierz Górski - były trener piłkarskiej reprezentacji Polski, Honorowy Patron Międzynarodowego Młodzieżowego Turnieju Piłki Nożnej Dobiegniew Cup.

Spotkanie dotyczące zagospodarowania Parku Kulturowego na terenie byłego obozu jenieckiego dla polskich oficerów Oflag II C Woldenberg w Dobiegniewie.

Przybyłych gości wśród, których byli między innymi Dyrektor Generalny Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Pan Marek Lewandowski, Dyrektor Muzeum Lubuskiego w Gorzowie Wlkp. Pani Gabriela Balcerzak, Starosta Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego Pan Tadeusz Feder, Dyrektor Lubuskiego Oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych Pan Hieronim Aleksandrowicz, a także Prezes Stowarzyszenia Woldenberczyków Pani Maria Kowalska-Chilomer, przywitał Burmistrz Dobiegniewa Kazimierz Błaszczyk.

Uroczystość zasadzenia sadzonki Dębu Papieskiego

W dniu 14 maja 2006r. w miejscowości Głusko odbyła się uroczystość zasadzenia sadzonki Dębu Papieskiego.
Uroczystość, w której uczestniczyli przedstawiciele władz Gminy, pracownicy Nadleśnictwa Głusko, a także mieszkańcy Głuska i okolic poprowadził Ksiądz Proboszcz Parafii Radęcin Zdzisław Koch.
Sadzonka Dębu szypułkowego oznaczona numerem 306 wyhodowana została z żołędzi zebranych w 2003r. z najstarszego w Polsce Dębu Chrobry. Żołędzie te poświęcone zostały w dniu 28 kwietnia 2004r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II podczas wizyty Leśników Polskich w Watykanie. Następnie wyhodowane sadzonki Dębu przekazane zostały do wszystkich Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowoych w Polsce z tamtąd do poszczególnych nadleśnictw.
Pracownicy Nadleśnictwa Głusko, Ksiądz Proboszcz oraz mieszkańcy Głuska i okolic posadzili sadzonkę Dębu jako dowód ich miłości, wdzięczności i pamięci dla największego Syna polskiej ziemi Ojca Świętego Jana Pawła II.
Odsłonięto także pamiątkową tablice, upamiętniającą wizytę Ojca Świętego na ziemi gorzowskiej w czerwcu 1997r. Umieszczono na niej napis - słowa Jana Pawła II wypowiedziane podczas mszy świętej odprawianej w Gorzowie Wlkp.
"Dziękuję Bożej Opatrzności za spotkanie w Gorzowie. Wiele wspomnień łączy mnie z tą diecezją. Posiada ona piękną przyrodę, którą często mogłem podziwiać podczas moich wędrówek, zwłaszcza spływów kajakowych. Wspomnienia te zostały na zawsze w moim sercu i w modlitwie. Piękna jest ziemia gorzowska i winniście sobie cenić ten jej urok i nie pozwolić go niszczyć czy pomniejszać. Dziękuję tej ziemi za to, że była dla mnie gościnna i sedeczna."

Galeria zdjęć z uroczystości w dziele GALERIA


« <  ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64   > »