MENU

AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA
Zobacz wszystkie wydarzenia >
« <  ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96   > »

Ślubowanie pierwszoklasistów

Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka oraz jego rodziny. Dziecko poznaje nowe środowisko, kolegów, nauczycieli. Bardzo stara się sprostać nowym obowiązkom. Chce wśród nowo poznanych osób znaleźć swoje miejsce. Sprzyja temu akt przyjęcia pierwszaków do szkolnej gromady tzw. ślubowanie klas I.
Dnia 29.09.2006r. w Szkole Podstawowej w Dobiegniewie odbył się uroczysty apel z okazji przyjęcia pierwszoklasistów do szkolnej rodziny. Uczniowie klas I Szkoły Podstawowej w Dobiegniewie stali się stuprocentowymi uczniami. W poczuciu powagi i odpowiedzialności pod godłem państwa i na sztandar szkoły złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na uczniów. Aktu pasowania po raz pierwszy w historii szkoły podstawowej dokonała prezes Stowarzyszenia Woldenberczyków, żona Woldenberczyka Pani Maria Kowalska-Chilomer.XXII Zjazd Woldenberczyków

29 września 2006r. odbył się XXII Zjazd Woldenberczyków połączony, w tym roku po raz pierwszy z obchodami Dnia Patrona Gimnazjum w Dobiegniewie – Ryszarda Koncewicza, byłego piłkarza i selekcjonera reprezentacji Polski, jeńca Oflagu II C Woldenberg. Na uroczystości na Placu im. pchor. T. Starca przybyli jak zawsze Woldenberczycy (w tym roku tylko jeden Pan Bogdan Pstrokoński) oraz ich rodziny. W uroczystościach wziął również udział przedstawiciel Polskiego Związku Piłki Nożnej prof. dr hab. Jerzy Talaga. Obecni byli członkowie Zarządu Stowarzyszenia Woldenberczyków z Panią Marią Kowalską - Chilomer, wdową po Woldenberczyku na czele, przedstawiciele władz miasta i gminy, nauczyciele, mieszkańcy Dobiegniewa i oczywiście młodzież szkolna.
Uroczystość rozpoczęła się od wysłuchania hymnu państwowego i wprowadzenia na Plac sztandarów dobiegniewskich szkół. Następnie głos zabrali przybyli goście, a po nich odczytano list przesłany przez Woldenberczyka Tadeusza Sławińskiego. Uczniowie przedstawili inscenizację słowno-muzyczną zakończoną złożeniem wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Czynu Żołnierskiego. Dalsza cześć uroczystości miała mniej oficjalny przebieg i odbyła się w sali gimnastycznej Gimnazjum. Uczniowie i grono pedagogiczne przygotowali humorystyczne widowisko o tematyce sportowej przedstawiające obecnie najlepszych Polskich sportowców. Można było podziwiać umiejętności sobowtórów Dariusza Michalczeskiego, Adama Małysza, Roberta Korzeniowskiego, Mateusza Kuśnierewicza, Roberta Kubicy, Mariusza Pudzianowskiego i wielu, wielu innych. Polskie „reprezentacje siatkówki i piłki nożnej” rozegrały sparingowe mecze towarzyskie. Był również quiz wiedzy o sporcie, konkurs żonglerki piłki głową oraz występy młodzieżowej grupy tanecznej Aster. Na zakończenie głos zabrał prof. Talaga, który gratulował tak dobrego pomysłu na uczczenie pamięci patrona szkoły i życzył uczniom, nauczycielom i mieszkańcom Dobiegniewa wielu tak radosnych chwil oraz wszystkiego co w życiu najlepsze.
Obchody pierwszego dnia XXII Zjazdu Woldenberczyków zakończyła uroczysta msza św., w Kościele pw. Chrystusa Króla w Dobiegniewie połączona z musztrą paradną Kompani Reprezentacyjnej Wojska Polskiego i apelem poległych na Placu im. pchor. T. Starca.
W drugim dniu Zjazdu przybyli goście udali się do miejscowości Dziedzice, miejsca gdzie podczas próby odbicia jeńców przez wojska radzieckie zycie straciło kilkunastu Woldenberczyków.

(Zdjęcia z XXII Zjazdu Woldenberczyków w dziale Galeria)VIII Lubuskie Święto Plonów

Witnica była tegorocznym gospodarzem VIII Lubuskiego Święta Plonów. Już na dwa dni przed wojewódzkimi dożynkami, do miasta trafiły najpiękniejsze dożynkowe wieńce z każdego powiatu Ziemi Lubuskiej w tym przepiękny wieniec z sołectwa Radęcin reprezentującego gminę Dobiegniew i Powiat Strzelecko-Drezdenecki. Zgłoszone do konkursu wieńce można było oglądać w hallu witnickiego gimnazjum.

Dni Lubuskich Mazur

W ostatni weekend tegorocznych wakacji na plaży nad jeziorem Osiek odbyły się obchody         Dni Lubuskich Mazur.      W programie zaplanowano szereg atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i starszych mieszkańców naszej Gminy.

Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży

W dniach od 12 do 15 lipca odbędzie się Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży pn. "Poznajmy Naszych Sąsiadów". Jest to impreza która ma na celu integrację młodzieży z róznych krajów Europy. W tegorocznym spotkaniu uczestniczą goście z Polski, Niemiec, Ukrainy, Litwy i Białorusi. Spotkanie jest okazją do zawarcia nowych znajomości, przyjaźni oraz przyczynia się do przełamania barier i wzajemnych uprzedzeń.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG III A Polska ( Województwo Lubuskie ) Kraj Związkowy Brandenburgia. 


Noc Świętojańska w Słowinie

Jak co roku wśród licznych imprez sezonu wiosenno – letniego nie mogło zabraknąć imprezy pod nazwą „Noc Świętojańska”. Tego lata miłośnicy tej plenerowej imprezy odbywającej się rokrocznie nad jeziorem Słowin mogli spotkać się w sobotę 24 czerwca i wspólnie przywitac nadchodzące lato.

III Pikinik Klubów Seniora

I ZNÓW ZAKWITŁY JABŁONIE
W miejscowości Ługi jak co roku w pięknej scenerii i niesamowitej atmosferze zniecierpliwienia odbył się festyn pod nazwą
„I znów zakwitły jabłonie”.

Otwarcie Międzynarodowego Szlaku Kajakowego im. Jana Pawła II

W piątek 16 czerwca br. na Bindudze Pstrąg nad rzeką Drawą odbyła się uroczystość Otwarcia Międzynarodowego Szlaku Kajakowego im. Jana Pawła II oraz oznakowania miejsc biwakowych na rzece Drawie.
Szlakiem kajakowym na Drawie, jednym z najbardziej urokliwych w Polsce w latach 1955- 1967 pływał Karola Wojtyła – przyszły Papież Jan Paweł II.

W Słowinie zwyciężył Radęcin. XI Gminny Turniej Wsi

11 czerwca 2006 roku w Słowinie odbył się XI Gminny Turniej Wsi. Do rywalizacji zgłosiło się 9 drużyn ze wsi: Głusko, Grąsy, Lubiewko, Ostrowiec, Ługi, Radęcin, Starczewo, Słonów, Słowin. W tym roku turniejowe zmagania obejmowały siedem konkurencji sportowych oraz ocenę estetyki wsi. Zawodnicy mieli okazję sprawdzić się w sztafecie w workach i w kaloszach, w przeciąganiu liny, wspinaniu na pal, biegu zwycięstwa, rzucie snopkiem słomy, w biegu na nartach oraz w konkurencji zwanej „tratwa”.

 applicationform.doc      application form

 auditionrules.doc      audition rules

 violarepertoire.doc      viola repertoire

 violascores.pdf      viola scores

 violinrepertoire.doc      violin repertoire

 violinscores.pdf      violin scores

Wiatr łamał i wywracał drzewa

Kilka leżących na ulicach drzew, kilkadziesiąt gałęzi na drogach i chodnikach to efekt niedzielnej burzy z gradobiciem. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Od sobotniego poranka wiał porywisty wiatr, który w każdym momencie mógł spowodować szkody. Niedzielny padający deszcz, wiejący wiatr przeobraził się w burzę z gradobiciem i kilkuminutową nawałnice, która w efekcie spowodowała przewalenie dwóch drzew w centrum miasta i setki zrzuconych na chodniki i jezdnie gałęzi. Mało brakowało a przejeżdżający w tym momencie samochód zostałby przygnieciony przez lecącą z wielkim hukiem lipę.
Nie tylko w mieście ale w całej gminie widać efekty niedzielnej nawałnicy. Przewalone drzewo w Radęcinie, liczne porozrzucane gałęzie na odcinku Radęcin – Dobiegniew i Głusko-Stare Osieczno, zwalone drzewo w Chomętowie.
Na drodze krajowej nr E-22 w miejscowości Ługi i w pobliżu wsi Rolewice z powodu zwalonych drzew na pewien czas wstrzymano ruch. To tylko nieliczne przykłady efektów niedzielnej wichury. Na szczęście nikomu w trakcie nawałnicy nic się nie stało, a starty materialne nie są duże.


« <  ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96   > »