Cykl Mobilnych Warsztatów Kreatywnych

W sierpniu odbyły się mobilne warsztaty dla dzieci i młodzieży w sołectwach Gminy Dobiegniew, na których uczestnicy tworzyli prace plastyczne w oparciu o utwory literackie, takie jak: „Miś Foszek nie chce iść do przedszkola” autorstwa Joanny Krzemień-Przedwolskiej, „Co fruwa i chodzi po naszej zagrodzie” autorstwa Lecha Konopińskiego i Stanisława Mrowińskiego, „Od biedronki do żyrafy” Jana Grossa, „Calineczka” Hansa Ch. Andersena i o wiele innych…

W zajęciach łącznie wzięło udział 80 dzieci z 12 sołectw: Mierzęcin, Podlesiec, Grąsy, Ługi, Słowin, Radęcin, Osiek, Lubiewko, Głusko, Ostrowiec, Słonów, Chomętowo.

Bardzo nam miło, że warsztaty organizowane przez Centrum Kultury w Dobiegniewie – Bibliotekę Publiczną cieszą się dużym powodzeniem.

Program BLISKO jest realizowany przez Centrum Kultury – Biblioteka Publiczna w Dobiegniewie, pod hasłem: „Kulturalna biblioteka BLISKO mieszkańców Gminy Dobiegniew”, w ramach dofinansowania z Budżetu Państwa, ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Kierunek Interwencji 4.1 na dwuletnie działania w latach 2023-2024.

 

image_pdfimage_print