MENU

AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA
Zobacz wszystkie wydarzenia >

Dobiegniew CUP rozpoczęty

XXII Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej Saller Dobiegniew CUP 2016 im. Kazimierza Górskiego rozpoczęty.
Uroczyste otwarcie Turnieju miało miejsce w niedzielę 3 lipca br. Rozpoczęło się o godz. 17.00 tradycyjnie zbiórką wszystkich uczestników, organizatorów i zaproszonych gości na placu im. pchor. Tadeusza Starca. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Domu Kultury z Drezdenka, uroczystego powitania zebranych na placu gości dokonał Przewodniczący Rady Miejskiej w Dobiegniewie Marek Kowalczyk. Tuż po uroczystym złożeniu kwiatów przez najmłodszych uczestników z drużyny Błękitnych Dobiegniew barwny korowód, przy dźwiękach orkiestry, przemaszerował ulicami miasta na stadion miejski przy ul. Leśnej.
Po przybyciu głos zabrał Burmistrz Dobiegniewa Leszek Waloch witając zebranych uczestników oraz gości, wśród których nie zabrakło m.in. Wicemarszałka Romualda Gawlika, Prezesa Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Roberta Skowrona oraz działacza sportowego i byłego Prezesa PZPN Michała Listkiewicza. Uczestnikom Turnieju życzył  udanych rozgrywek i osiągnięcia jak najlepszych wyników zarówno podczas turnieju jaki i w przyszłej karierze sportowej, przywołując jako przykład nazwisko byłego uczestnika Turnieju Dobiegniew CUP, a dziś bramkarza reprezentacji narodowej Łukasza Fabiańskiego.
W tegorocznym turnieju od poniedziałku 4 lipca do piątku 8 lipca na boiskach bój o podium toczyć będą 72 drużyny z Polski, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Niemiec oraz Szkocji.
Zapraszamy serdecznie wszystkich do kibicowania młodym piłkarzom w trakcie rozgrywek a w środę i w piątek również do udziału w koncertach muzycznych.