Piknik Wojskowy

Weekend z wojskiem” – pod tym hasłem 13-15 sierpnia Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie organizowało liczne wydarzenia w ramach centralnych obchodów Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Jedno z wydarzeń „Razem na piknik!”, czyli organizacja pikników wojskowych w całym kraju, podczas których można zobaczyć nowoczesny sprzęt wojskowy, porozmawiać z żołnierzami wszystkich rodzajów sił zbrojnych, czy skosztować wojskowej grochówki.
Właśnie jeden z takich pikników został zorganizowany w Dobiegniewie, 13 sierpnia na promenadzie nad j. Wielgie. Uczestnicy pikniku mieli okazję zobaczyć nowoczesny sprzęt wojskowy, o którym w trakcie imprezy opowiadał prowadzący por. Przemysław Walczak z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Gorzowie Wlkp.
KTO ROSOMAK, KTO RAK, PSRA PILICA, SPZR POPRAD, Wyrzutnia Rakiet WR40 LANGUSTA taki sprzęt był zaprezentowany na pikniku, który swobodnie można było oglądać, zrobić zdjęcie, czy wejść do środka oraz porozmawiać z żołnierzami, którzy na co dzień obsługują taki sprzęt.
Na całym terenie rozstawione były stoiska prezentujące ekwipunek żołnierski, dające możliwość poczucia na własnej skórze jak wygląda wypadek samochodowy z perspektywy kierującego, przetestować alkogogle, czy narkogogle. Swoje obozowisko przygotowała również I Dobiegniewska Drużyna Harcerska i Zuchowa, która opisywała jak wygląda harcerstwo, czy przygotowanie obozowisko. Nie zabrakło również stoiska, na którym można było skosztować wojskowej grochówki.
Dla dzieci zostały przygotowane konkursy z nagrodami, dmuchańce oraz inne atrakcje.
Dodatkową atrakcją był występ Orkiestry Wojskowej ze Szczecina oraz zespołu Grupa My którzy swoją muzyką umilili ten przyjemny dzień.

 

image_pdfimage_print