Pokaz pierwszej pomocy w Gminnym Zespole Szkół

W związku z działaniami inwestycyjnymi z wiązanymi z montażem monitoringu miejskiego w Dobiegniewie na podstawie realizowanego projektu pn. „Wzrost poziomu bezpieczeństwa mieszkańców Dobiegniewa poprzez utworzenie systemu monitoringu” w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024” w dniu 21 listopada br. w auli Gminnego Zespołu Szkół w Dobiegniewie odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy dla uczniów, przygotowany przez Ratownika Medycznego oraz przedstawicieli straży pożarnej.

Celem spotkania było przygotowanie uczniów do udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego postępowania w czasie wypadków, zasłabnięć i złamań. Zademonstrowano prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej w przypadku osób dorosłych i dzieci oraz ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Uczniowie mogli ćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomie.

Po zakończeniu pokazu wszyscy uczniowie otrzymali okolicznościowe kamizelki promujące bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego.

image_pdfimage_print