Przejdź na gaz – doradzą jak to zrobić

Przejdź na gaz – Doradzą jak to zrobić

W każdą środę od godziny 13.00 do 15.00 zapraszamy do Punktu Konsultacyjnego PGNiG, który znajduje się
w siedzibie Urzędu Miejskiego w Dobiegniewie przy ul. Obrońców Pokoju 24 w sali konferencyjnej (sala 115A).

PGNiG we współpracy z Urzędem Miejskim w Dobiegniewie pomogą mieszkańcom
w wymianie ogrzewania na gazowe. Dyżur przedstawiciela PGNiG Obrót Detaliczny
ma na celu fachowe wsparcie procesu przyłączeniowego do sieci gazowej.

PGNiG Obrót Detaliczny oraz Gmina Dobiegniew zawarły porozumienie o współpracy, które ma ułatwić mieszkańcom wymianę tradycyjnych palenisk, opalanych paliwem stałym, na nowoczesne systemy ogrzewania zasilane ekologicznym paliwem, jakim jest gaz ziemny.

W ramach porozumienia, PGNiG  Obrót Detaliczny sp. z o.o. uruchomił Punkt Konsultacyjny. Można w nim uzyskać informacje na temat m.in. możliwości rozpoczęcia korzystania z gazu, procesu przyłączenia do sieci, zasad rozliczania i dokonywania odczytów gazomierza, cen gazu i energii elektrycznej, zawarcia umowy kompleksowej na sprzedaż gazu i energii elektrycznej oraz nowych ofert dostępnych również na stronie internetowej pgnig.pl.

Przypominamy także, że gmina Dobiegniew,  mając na uwadze konieczność poprawy jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, już od sierpnia 2019 roku wspiera swoich mieszkańców w staraniach o uzyskanie dotacji z programu „Czyste Powietrze” na wymianę przestarzałych kotłów oraz na przeprowadzenie termomodernizacji budynków.
W celu uzyskania szczegółowych informacji o programie zapraszamy do Gminnego Punktu Konsultacyjno – Informacyjnego Programu „Czyste Powietrze”. Punkt znajduje się
w Urzędzie Miejskim w Dobiegniewie przy ul. Obrońców Pokoju 24 (pokój nr 209) i jest czynny w poniedziałki od godziny 12:00 do 17:00 oraz w czwartki od godziny 10:30 do 15:30. Telefon kontaktowy:  95 74 88 157.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców!