KOMUNIKAT BURMISTRZA DOBIEGNIEWA z dnia 9 lutego 2021 r.

Apel o odśnieżanie dachów

W związku z intensywnymi opadami śniegu przypominamy o obowiązku odśnieżania dachów i chodników oraz usuwania tworzących się sopli lodowych.

Do wykonywania tych czynności zobowiązani są nie tylko właściciele, ale także zarządcy nieruchomości. Śliskie i zasypane śniegiem chodniki, szczególnie przy ciągach komunikacyjnych mają duży wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Spadające z dachów sople lub ciężkie zwały śniegu mogą stanowić zagrożenie dla przechodniów.

 

– Obowiązkiem każdego właściciela posesji jest przede wszystkim oczyszczanie chodnika ze śniegu i lodu, usuwanie z terenu chodnika nagromadzonego śniegu
w miejsce nieutrudniające ruchu pieszych i pojazdów.

 

Podczas opadów białego puchu, na dachach tworzy się i zalega warstwa śniegu. Poza odśnieżeniem dachu należy również usunąć śnieg i lód z rynien, balkonów i innych elementów budowli – wszędzie tam, gdzie może to stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i samego budynku. Śnieg w dużej ilości staje się bardzo ciężki, szczególnie gdy zaczyna się rozpuszczać. Aby zapobiec tragedii musimy pamiętać o jego regularnym usuwaniu.

 

Burmistrz Dobiegniewa

                                                                                       Sylwia Łaźniewska

 

 

Więcej informacji : https://www.gov.pl/web/kgpsp/snieg-na-dachach

image_pdfimage_print