Spotkanie dotyczące programu „Czyste Powietrze”

W dniu 30 czerwca w Auli Gminnego Zespołu Szkół przy ul. Poznańskiej
8 w Dobiegniewie odbyło się spotkanie informacyjne dla mieszkańców domów jednorodzinnych dotyczące programu „Czyste Powietrze”. Szkolenie prowadziła Pani Małgorzata Kuzioła, pracownik Urzędu Miejskiego w Dobiegniewie do spraw ochrony środowiska przy udziale zaproszonych gości: Pani Paulina Dąbek starszy specjalisty w Dziale Rozwoju Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Gorzowie Wlkp., Pan Dariusz Stolarczyk doradca do spraw rozwoju rynku Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Gorzowie Wlkp., Pani Małgorzata Pawlicka przedstawiciel PGNiG obrót Detaliczny Gorzów Wlkp., Pan Marcin Kostrzewa Dyrektor Biura Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.
Każdy z zaproszonych gości przedstawił krótką prezentację oraz podzielił się swoją wiedzą. Wszyscy przybyli na spotkanie mogli uzyskać informację na temat możliwości uzyskania dofinansowania w programie „Czyste Powietrze” oraz podłączenia do sieci gazowej. Każdy miał możliwość zadawania pytań gościom.

Podczas spotkania udzielono informacji osobom zainteresowanym złożeniem wniosku o dofinansowanie lub podłączeniem do sieci gazowej, przybliżono korzyści płynące z wzięcia udziału w programie jak też przybliżono działanie Gminnego Punktu Konsultacyjno – Informacyjnego znajdującego się
w Urzędzie Miejskim w Dobiegniewie przy ul. Obrońców Pokoju 24, gdzie przeszkolony pracownik wyjaśni zasady programu oraz pomoże przy składaniu wniosku i rozliczeniu dotacji. Wszystkich myślących o gazie zaproszono do Punktu Konsultacyjnego PGNiG, który znajduje się również w siedzibie Urzędu Miejskiego w Dobiegniewie. Można w nim uzyskać informacje na temat m.in. możliwości rozpoczęcia korzystania z gazu, procesu przyłączenia do sieci, zasad rozliczania i dokonywania odczytów gazomierza, cen gazu i energii elektrycznej, zawarcia umowy kompleksowej na sprzedaż gazu i energii elektrycznej oraz nowych dostępnych ofert.
Planowane jest, przeprowadzanie takich szkoleń raz na kwartał.

 

image_pdfimage_print