WSPÓLNE UBIERANIE CHOINKI

Tradycyjnie, jak co roku 6 grudnia w Dobiegniewie można było już poczuć magię zbliżających się świąt, a to za sprawą ustawienia na placu im. pchor. T. Starca pięknej, świątecznej, gminnej choinki. Już od godzin porannych Dyrektor Centrum Kultury – Pani Sabina Jóźwiak zapraszała wszystkich mieszkańców do wspólnego dekorowania świątecznego drzewka. Dzieci z przedszkola Baśniowa Kraina, uczniowie Gminnego Zespołu Szkół oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy przystrajali choinkę własnoręcznie przygotowanymi ozdobami. Pani Dyrektor dodatkowo przeprowadzała konkursy świąteczne ze słodkimi nagrodami oraz prowadziła rozmowy z zebranymi na placu mieszkańcami, pomiędzy którymi wędrował Święty Mikołaj rozdając słodycze i uśmiechy.

Wieczorem natomiast przy akompaniamencie świątecznych piosenek mieszkańcy Gminy Dobiegniew spotkali się przy choince żeby wspólnie wziąć udział w uroczystym zapaleniu choinkowych światełek, a na stoisku promocyjnym gminy podawano gorące napoje. Pomiędzy zebranymi na placu mieszkańcami wędrował radosny Mikołaj, rozdający mieszkańcom słodkości i chętnie pozujący do wspólnych zdjęć.
Równo o godzinie 17:00 Pani Burmistrz Sylwia Łaźniewska oficjalnie powitała mieszkańców i zainicjowała uroczyste zapalenie choinkowych lampek. Od teraz przez cały okres świąteczny, co wieczór można podziwiać piękną choinkę przystrojoną przez mieszkańców Gminy Dobiegniew, a tym samym poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.

image_pdfimage_print