XVIII Piknik Klubów Seniora “I znów zakwitły jabłonie”

W dniu 12 czerwca nad jeziorem w Ługach odbyła się XVIII edycja Pikniku Klubów Seniora pod nazwą “I znów zakwitły jabłonie”, którego organizatorem jest Gmina Dobiegniew, Sołectwo Ługi oraz Centrum Kultury w Dobiegniewie.
Piknik Klubów Seniora, cieszy się bardzo dużym powodzeniem, nie tylko wśród seniorów ale również wśród władz samorządowych. W wydarzeniu wzięli udział Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Radna Sejmiku Wojewódzkiego Zofia Dajczak oraz Starosta Strzelecko-Drezdenecki Bogusław Kierus.
Jak co roku swój dorobek artystyczny prezentowały kluby oraz zespoły z województwa lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Gminę Dobiegniew reprezentowały trzy kluby: Radęcinianki z Radęcina, Senioryści z Dobiegniewa, Słonowianki ze Słonowa. W tym roku po raz pierwszy swój dorobek artystyczny w postaci wystawy obrazów prezentował Dzienny Dom Seniora “Senior +” z Dobiegniewa. Każdy zespół występujący na scenie otrzymał pamiątkowe dyplomy oraz statuetki, które zostały wręczone przez Burmistrz Dobiegniewa – Panią Sylwię Łaźniewską, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dobiegniewie – Pana Marka Kowalczyka, Sołtysa Sołectwa Ługi – Panią Annę Wojtaszek oraz Dyrektora Centrum Kultury w Dobiegniewie – Panią Sabinę Jóźwiak.
Uczestnicy wydarzenia mogli zobaczyć Mini Koncert Baletowy przedstawiony przez Akademię Tańca i Baletu FRU, która od kilku miesięcy współpracuje z Dobiegniewskim Centrum Kultury oraz występ Pań z grupy Zumba Fitness Dobiegniew.
Wszyscy uczestnicy Pikniku zapowiedzieli swój udział w kolejnej edycji Pikniku.

image_pdfimage_print