Złote Gody w Gminie Dobiegniew

„Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie”

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się w piątek 2 października 2020 roku w Urzędzie Miejskim w Dobiegniewie.
Prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe problemy i bolączki, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek. Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego.
Uroczystość zorganizowana została przez Urząd Stanu Cywilnego w Dobiegniewie. Na ceremonii wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw z terenu gminy Dobiegniew, którymi uroczyście odznaczeni zostali przez Burmistrza Dobiegniewa Panią Sylwię Łaźniewską w asyście Sekretarza Gminy Dobiegniew Pani Grażyny Gradowskiej oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dobiegniewie Pana Marka Kowalczyka następujące pary małżeńskie:

Irena i Romuald Czarnieccy
Marianna i Józef Hubert
Barbara i Ryszard Nowakowscy
Wiesława i Hieronim Szajek

Burmistrz Dobiegniewa do Dostojnych Jubilatów skierowała słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki.W miesiącu wrześniu 2020 roku Jubileusz Złotych Godów obchodzili również Państwo:

Krystyna i Stanisław Bakowicz
Genowefa i Józef Kozioł
Zofia i Kazimierz Smolarek.

Świętowanie odbyło się indywidualnie w gronie rodziny i przyjaciół.
Wszystkim parom, które zostały odznaczone, serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne, wspólne lata życia.

image_pdfimage_print