Dofinansowanie dla pszczelarzy

Dofinansowanie dla pszczelarzy

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Gorzowie Wlkp. w okresie od 12.06.2023r. do 30.ll.2023r. realizuje zadanie publiczne Województwa Lubuskiego pod tytułem „Zakup węzy pszczelej – poprawa warunków sanitarnych rodzin pszczelich”.

Węza wykonana jest z czystego wosku pszczelego, wytwarzanego przez pszczołę miodną Apis mellifera w gruczołach woskowych. Jest on naturalnym i najzdrowszym budulcem plastrów w ulu. Systematyczna wymiana starych ramek (plastrów) na ramki z węzą (tzw. odmładzanie gniazd rodzin pszczelich), ogranicza nagromadzanie się patogenów w ulu. Wprowadzenie do rodzin pszczelich jak największej ilości ramek z węzą poprawia zdrowotność pszczół oraz wspomaga ich rozwój.

W ramach dotacji udzielonej z budżetu Samorządu Województwa Lubuskiego Związek Pszczelarzy dokona zakupu węzy pszczelej dla pszczelarzy prowadzących gospodarstwa pasieczne posadowione w wybranych powiatach na terenie województwa lubuskiego tj. gorzowskim, strzelecko-drezdeneckim, międzyrzeckim, sulęcińskim, słubickim oraz miejskim w Gorzowie Wlkp.

Z dotacji mogą skorzystać pszczelarze zrzeszeni w Wojewódzkim Związku Pszczelarzy oraz niezrzeszeni, którzy sprzedają produkty pszczele zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w ramach sprzedaży bezpośredniej, czy też rolniczego handlu detalicznego oraz na dzień 30.04.2023r. utrzymywali rodziny pszczele zarejestrowane u powiatowego lekarza weterynarii. W załączeniu niezbędne dokumenty pozwalające wziąć udział w  zadaniu.

DOKUMENTY DO POBRANIA:

Deklaracja uczestnictwa

Klauzula informacyjna (RODO)

Regulamin

 

image_pdfimage_print